Şirket Profili

Saray Alüminyum 1980’den bu yana, geliştirdiği öncü ve yenilikçi iç ve dış cephe çözümleriyle geleceğin mimari yapılarının inşa edilmesinde büyük rol oynuyor. Saray Alüminyum kapı, pencere, cephe ve küpeşte sistemleri, alüminyum kompozit panel, PVC kapı ve pencere sistemleri, panjur sistemleri ve makina, aydınlatma, asansör vb. sektörlerinin ihtiyacı olan çeşitli şekil ve büyüklükte sanayi profilleri ve standart kesitli profiller üretiyor.

Türkiye’nin ilk 200 şirketi arasında yer alan Saray Alüminyum, üretiminin %35’ini Avrupa, Afrika ve Asya’da 50’yi aşkın ülkeye ihraç ediyor, yüksek ihracat rakamları ile her yıl İhracatın Yıldızları ödülünü alıyor.

CE, ISO 9001, Qualanaod, Qualicoat, TS EN 755, TS EN 12020, SEPRO ve GOST-R kalite belgelerine sahip olan Saray Alüminyum, İstanbul Güneşli ve Tekirdağ Çerkezköy’de, toplam 100 bin m² kapalı alanda üretim yapıyor. Saray bünyesinde, alüminyum toz boya, alüminyum eloksal kaplama, ekstrüzyon, biyet döküm, alüminyum kompozit panel, panjur, pvc ekstrüzyon üretim tesislerinin yer aldığı tam entegre bir kuruluş.

Proje ve AR-GE birimleriyle mimari ofislere ve yapı yatırımcılarına cephe tasarımından uygulamasına, tüm aşamalarda teknik destek veren, çok katlı ve nitelikli yapılar için özel cephe çözümleri sunan Saray Alüminyum, geliştirdiği yüksek performanslı inovatif ürünlerle, geleceğin mimari yapılarının inşa edilmesinde, yaşam kalitesinin yükseltilmesinde önemli rol oynuyor.